taşınmayı yaza bırakmıyoruz

Taşınmayı Yaza Bırakmıyoruz!

Hepimizin bildiği gibi yaz geldiğinde okullar tatil edilmektedir. Haziranda okulların kapanması ile birlikte çoğu aile için taşınma telaşı başlamaktadır. Çünkü ailelerin büyük çoğunluğu okul döneminde çocuklarını böyle bir sürece sokmak istemezler.  Ailelerin bu tarz düşünceleri olması sebebiyle de birçok nakliye şirketinde sorun çıkmaktadır. Bu sebeplerden dolayı yazın iş yoğunluğu olurken, kışın da durgunluk oluşmaktadır.

Yaz mevsimlerinde ailelerin yazı taşınmak istemesi sebebiyle nakliyat firmaları talebi karşılayamayabiliyor. Arz-talep unsurları göz önünde bulundurulduğunda böyle bir işlem, talebin artmasıyla fiyatları yükseltmektedir ve aynı şekilde kışın da fiyatlarda düşüşe gitmektedir. Bu sebeplerle de fiyatlar için bir nakliyat firmasını suçlamak adilce olmayacaktır. Çünkü yaz dönemi sonrasında firmalar gereken fiyatların altında bir seviyede seyir etmek zorunda kalıyor.

Kar bir firmanın bel kemiğidir. Kar etmeyen bir firma ise kısa süre içerisinde kendi ipini çekmek zorunda kalacaktır. Diğer iş alanları gibi nakliyatta kar amacı gütmektedir ve bu da en doğal haklarıdır. Yaz aylarında taşınmak gibi bir planınız var ise bu politikaları izlemenizde fayda bulunmaktadır. Haziranın ilk yarısında taşınmak bile sizin için bir avantaj duruma gelebilir. Özellikle de uzak mesafe taşınma gibi bir hedefiniz bulunmaktaysa, kesinlikle bunlar gözden geçirilmelidir.

Evde eve nakliyat gibi zor gözüken ama aynı zamanda da kolay olan taşınma işlemi için ön hazırlık yapmadan adım atmamak gerekmektedir. Kolay olabileceğinizi düşündüğünüz bu işlem için sırf uygun fiyatları olsun diye düşünüp sıradan bir firma ile anlaşıp yola çıktığınızda büyük hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Özellikle de şehirler arası uzak mesafe bir taşınma işlemi söz konusu ise sıradan bir firma ile  ucuza çıktığınız yoldan çok bir şey beklemeniz hata olabilir. Tekrar tekrar belirttiğimiz gibi özellikle uzak mesafe evden eve nakliyat için uzun soluklu bir araştırma yapınız ve en iyisini bulmaya çalışınız.