taşınırken mutfak eşyaları nasıl hazırlanmalı

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Hazırlanmalı?

Ev taşıma işleri herkesin bildiği gibi oldukça zordur. Özellikle kadınlar için yorucu olan bu taşınma maratonunu daha basite indirgeme amacıyla birkaç özellik bulunmaktadır. Taşınma işlerinde büyük çoğunluk nakliye firmalarına ait olsa da geriye kalan ufak tefek eşyalar ve mutfak eşyalarını toplamak müşterilere kalmaktadır. Mutfak eşyalarının hazırlanırken kırılabilecek her bir eşyanın birer birer gazetelere sarılarak  ya da köpüklü bir kutuya yerleştirilmesi gerekmektedir. Taşınmayı daha da kolaylaştırmak amacıyla mutfak eşyalarının son güne bırakılması yerine birkaç gün önceden hazırlanması daha rahatlayıcı olabilir. Yeni evinizde gereksiz ve fazlalık olacağını düşündüğünüz eşyaları bu kolileme işleminizin dışına çıkarmanız da size büyük yarar sağlayacaktır.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşınmadan önce hazırladığınız kolilerinizin üzerine ve özellikle de mutfak araç gereçlerinizin üzerine hazırlayacağınız notlar ile eşyalarınızın nerede ve hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olabilmeniz kolaylaşabilir.  Aynı şekilde yeni adrese iletilen eşyalarınızı üzerindeki notlar aracılığı ile nereye yerleştireceğinizi anlamız basitleşir. Eşyalarınızı sırası ile yerleştirme imkanınız bulunur. Bir diğer konuda kırılması ihtimaller dahilinde olan cam eşyalarınızın da bulunduğu koliye ”kırılacak eşya” gibi ya da benzeri bir not yazmanız taşınma esnasında firma tarafından eşyalarınıza gösterilecek özeni bir üst seviyeye çıkarabilir.

Kırılmadan Nasıl Taşınır?

Mutfak eşyalarının kutuya yerleştirirken özen göstermeniz ve nakliyat firmasının uzman ekipleri ne kadar özenli taşımış olsa da kolilerinizi açtığınızda içlerinde birkaç kırık eşya çıkabilmektedir. Bu tür sorunları engellemek için elinizden geleni yapıyor olsanız da, cam eşyalarınızı gazetelere sarıyor olsanız da kırılabilecek olan eşyalarınız alabilecekleri darbeler sonucunda kırılmalar yaşanabilir. Yaşanılan bu kötü sonuçlar için yapmanızı önerdiğimiz bir başka önerimiz de cam eşyalarınızı daha büyük kolilere yerleştirmenizdir. Kutu içerisinde yer alan boşluklar sayesinde eşyaların darbe alması zor bir hal alacaktır. Bu sebeple de zarar görmeleri en alt seviyeye düşecektir.