ev taşımanın ipuçları

Ev Taşımanın İpuçları

Taşınmayı düşünenler için düzenlediğimiz birkaç taşınma ipucu bulunmaktadır.

Bunlar:

Eşya Listesi Hazırlama:

Taşınma kararı alındıktan kısa bir süre sonra önceliğiniz ne kadar eşyanız olduğunu tespit etmektir. Aynı şekilde hangi eşyaları götürmek istemediğinizi de listeleyebilirsiniz. Adım adım hazırladığınız listeniz taşınma sırasında sizin en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Listenizi tercih ettiğiniz nakliyat firmasına göstererek size uygun kamyon ve paketleme seçenekleri konusunda kolayca anlaşabilirsiniz. Taşınma işlemi tamamlandıktan sonra da yine bu listeniz ile birlikte eksik eşyanız olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Taşınma Planı:

Listenizi tamamladıktan sonra en başta planlamaya başlamalısınız. Hangi gün taşınacağınız veya hangi adımları tercih edeceğinize göre değişebilir. Taşınma planı ile birlikte işinizin boyutu hakkında daha açıklayıcı tespitlerde bulunabilirsiniz.

Fazla Eşyalardan Kurtulun:

Firmaların neredeyse tamamı eşyalarınız kamyonlarda kaplayacağı yere göre ve gidilecek mesafeye göre fiyatlandırma yapmaktadır. Yani ne kadar eşyanız var ise ödeyeceğiniz tutarda o kadar fazla olabilir. Bu tabi ki nakliyat firmasına yalan söyleyiniz anlamına gelmiyor. Özetle gereksiz eşyalarınızdan kurtulmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Abonelikler:

Taşınmanıza yakın bir süre zarfında elektrik, su ve doğalgaz gibi aboneliklerinizi iptal etmeyi unutmayın. Tv, internet gibi üyeliklerin transferlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Beyaz Eşyalar:

Nakliye sırasında çok fazla zarar gören eşyalar arasında yerini başlıca alanlar beyaz eşyalardır. Bu sebeple de beyaz eşyalarınızın fişlerini bir gün önceden çekip içlerini iyice temizlemelisiniz.

Nakliyat Firması:

Bir firma hakkında bilgileri en kolay öğrenebileceğiniz yöntemlerden biri o firma ile iş yapmış olan kişiler veya kurumlardır. Referanslar da buna dahildir. Hayal kırıklıklarına uğramamak için iyi bir araştırma yapılması şarttır.

Etiketleme, Kolileme:

Taşınma sürecinizde hem nakliyat firmasında çalışan ekip için hemde taşınma sonrası evde eşyalarınızı kolay yerleştirebilmeniz için etiketleme de fayda vardır. Bunlara örnek olarak; Öncce beni aç, Sevgi’nin Pantolonları, Kışlıklar vs.

Çalışılan Firmayı Bilgilendirin:

En önemli iletişim aşamasına geldik. Nakliyat firmasına aktardığınız her doğru bilgi sizin yararınıza olacaktır.

Temizlik:

Çok titiz olabilirsiniz ancak taşıma esnasında ağır eşyalar taşıyan bir ekibe ayakkabılarınızı çıkarın demek pek doğru olmayacaktır. Bu sebeple de taşıma işlemi tamamlandıktan sonra evi silmeniz de fayda vardır.