asansörlü taşımacılığın avantajları ve dezavantajları

Asansörlü Taşımacılığın Avantajları ve Dezavantajları

Evden eve nakliyatta ve ofislerin nakliyesinde gelişen teknoloji ile birlikte birçok değişim yaşanmıştır. Bu yaşanan değişimlerden en revaçta olanı ve en kullanışlı olanı ise asansörlü taşımacılıktır. Birçok kişinin aklına ”Asansörlü taşımacılık nedir? veya Nasıl yapılmaktadır?” gibi sorular gelmektedir. Yazımızda ise bu kısa sorularınız cevaplarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Özel vinçlerdeki asansörler aracılığı ile eşyalarınızın evlerinizin pencere veya balkonlarından taşınması hizmetine asansörlü taşımacılık adı verilmektedir.  Son zamanlarda ülkemizde de revaçta olan bu işlem nakliyat firmalarında yerini almıştır. Yeni konseptlerine asansörlü taşımacılığı da ekleyen firmalar hem uygun fiyatları ile hemde taşıma işlemlerinin çabukluğu ile daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Asansörlü taşımacılığın en çok tercih edildiği konular dar merdivenli ve yüksek katlı binalardır.  Bu tür binalardaki müşterilere asansörlü hizmet verilmektedir. Vinç makinesine bağlı asansör ile taşıma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Başlarda fiyatlarının yüksek olması sebebiyle birçok insan tarafından asansörlü taşımacılık lüks olarak görülmüştür. Şimdilerde ise daha fazla rağbet görerek lüks olmak çıkmış ve firmaların ilk tercihlerinden olmuştur.

Asansörlü taşımacılığında iyi yönleri olduğu gibi aynı zamanda kötü birkaç yönü de bulunmaktadır. Bunları Avantajlar ve Dezavantajlar olarak iki başlık altında size sunuyoruz;

Avantajlar:

Dar ve yüksek binalarda oturan müşteriler ve dar apartmanlarda yaşayan müşteriler için fazla avantajlı bir hizmettir. Diğer nakliyat çeşitleri göz önüne alındığında asansörlü taşımacılık oldukça kısa süre zarfında gerçekleşmektedir ve ciddi derece bir zaman tasarrufu yaratmaktadır. Bir diğer yandan da balkona ya da pencereye koyulan asansör ile birlikte eşyalar evinizden direk araca ve araçtan direk evinize gelmektedir. Bu sebeple de insan gücü azalmaktadır. İş gücü ihtiyacı düşmektedir.

Dezavantajlar:

Her konuda bir şeyin iyi yönü ve kötü yeni var olmaktadır. Bunun gibi asansörlü taşımacılıkta da dezavantaj bulunmaktadır. Sistemde bulunan başlıca dezavantaj, taşımacılığın yapıldığı anda halat kopması gibi bir sorunun ortaya çıkmasıdır. Bu gibi sorunlarda müşterinin eşyaları büyük oranlarda hasara uğramaktadır. Bu sebeple de asansörlü taşımacılığı tercih etmeye düşünenlerin öncelikli olarak halat,asansör, vinç ve vincin diğer parçalarını kontrol etmelerini öneririz.